» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
فروشگاه ساز رایگان فایل فروشگاه ساز رایگان فایل
ارتباطات فضایی احمد زینلی 1395/08/10 دسته بندی : پروژه و مقاله 2
 1. مقدمه
 2. تاریخچه ارتباطات فضائی
 3. Spotnik– اولین ماهواره ی پرتاب شده به فضا
 4. Echo
 5. ماهواره Telstar
 6.  Syncom
 7. اصول ماهواره
 8. ماهواره ها اساساً در سه مدار دور زمین قرار میگیرند که عبارتند از
 9. پوشش زمین با ماهواره های LEO
 10. VSAT چيست ؟
 11. چگونگي عملكرد يك شبكه VSAT
 12. كاربردهاي VSAT
 13. مزاياي ماهواره
 14. امكان دسترسي به آن در همه جا
 15. مقرون به صرفه و اقتصادي بودن آن
 16. قابليت اطمينان
 17.  سهولت توسعه و نصب سريع
 18. توزيع همزمان محتواي اطلاعات
 19. قابليت تغيير وضعيت و افزودن به شبكه
 20. قابل تطبيق و گسترش 

مقدمه :

  شايد" عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات " و واژه هايي از اين قبيل تا بحال ذهن شما را مشغول كرده باشند. براستي بشر امروزي بدون استفاده از تجهيزات و امكانات ارتباطي و اطلاع رساني چگونه ميتواند به حيات خويش ادامه دهد؟

چطور ميتوان دنيايي  بدون ارتباطات را متصور شد؟ آري شايد يكي از مهمترين دغدغه هاي انسان اين عصر، تبادل اطلاعات با انواع روشها و فناوري هاي گوناگون باشد. در ميان تمامي اين راهكارها، ارتباطات ماهواره اي ( Satellitecommunication ) از جمله با اهميت ترين و سريعترين نوع فناوري مخابراتي تلقي ميشود كه در اين جا سعي در بررسي اصول و مفاهيم كلي آن شده است.

 تاریخچه ارتباطات فضائی

ایده ارسال امواج رادیوئی در فضا اولین با ر سال 1911 مطرح شد ، سپس در سال 1945 آرتور سی کلارک نویسنده و دانشمند برجسته انگلیسی مجدداً پیشنهاد و فرضیه استفاده از ماهواره های ژئو سنکرون را مطرح نمود . فرضیه او بیشتر یک ایستگاه فضائی را در ذهن ایجاد مینمود . این فرضیه سالها بعد در 1955 توسط جی .آر.پرایس آمریکائی بررسی و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. بعبارت دیگر او اولین کسی بود که اساس ارتباطات ماهواره ای را بصورت علمی تحلیل نمود. این ایده ها و تحلیلها در سالهای بعد راهگشای موفقیتهای بزرگی در عرصه ارتباطات ماهواره ای شد.


خرید و دانلود | 3,000 تومان
نوع فایل :word | تعداد صفحات :24
گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط